Loading
sanal santral - Sanal Santral

Sanal Santral

  Sanal Santral, işletmenize gelen ve giden sabit telefon çağrılarınızı yönettiğiniz bulut tabanlı telefon santralidir. Geleneksel santralin (Pbx) ve IP telefon santralinin tüm özelliklerini taşır. Sanal santralin diğer santrallere (Pbx) göre en önemli özelliği, internet tabanlı olmasının yanı sıra işletme içinde fiziksel bir cihaz kurulmadan bulut tabanlı olarak kullanılmasıdır.

  Sahra Telekom tarafından geliştirilen  Sanal Santral, IP santrallerin (Pbx) tüm özelliklerine sahiptir. Ayrıca işletmenizin tüm haberleşme araç ve kanallarını tek bir panelden yönetmeniz amacına hizmet etmektedir.

MobiKoB Sanal Santral ile birlikte ücretsiz olarak sunulan İnsan Kaynakları (İK), CRM Programı, Anlık Mesajlaşma (Chat), E-posta Yönetimi  ve Toplu SMS  Uygulamaları müşterileriniz ile olan iletişim süreçlerinde kolaylık sağlamaktadır.

Siz ve çalışanlarınız MobiKoB Sanal Santral telefon görüşmelerini, ip telefonun yanı sıra ücretsiz sunduğumuz;

 Bilgisayardan herhangi bir web tarayıcıda oturum açarak panelde bulunan Webphone Uygulaması üzerinden (Kulaklık-mikrofon yardımıyla)

 Akıllı telefonlar için geliştirmiş olduğumuz MobiKoB Mobile Uygulamasını telefonunuza indirerek (kurumsal şirket numarası üzerinden) yapabilirsiniz. 

Sanal Santral Avantajları

 Sanal Santral üzerinden görüşmelerinizi PC veya tabletinizden kulaklık- mikrofon ile Webphone ya da akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz ücretsiz MobiKob Mobil IP Telefon uygulamamızdan yapabilirsiniz. Ayrıca IP Telefon yatırımı yapmanıza gerek yoktur.

 Bulut santralimiz ücretsiz bir CRM programı (Müşteri İlişkileri Yönetimi) içerir. CRM programı sayesinde ayrıca bir müşteri rehberine ihtiyaç duymazsınız. Çalışanlarınız müşterilerinizin kayıt altında tutmak istedikleri bilgilerini CRM alanlarında oluşturarak, görüşme esnasında ya da görüşme kayıtlarını dinleyerek kolayca müşteri kartını oluşturabilir ve bilgilerini kaydedebilirler. CRM programınız üzerinden var olan müşterilerin tüm verilerine anında ulaşabilir, müşteri ile yapılan telefon görüşmeleri de dahil olmak üzere tüm haberleşme aktivitelerini takip edip, gelişmiş filtreleme özelliği ile raporlayabilirler.

 İnternet sitenizde bulunan bilgi, iletişim, başvuru vb. formlarınızı CRM’e tanımlayarak, doldurulduğunda otomatik kayıt oluşmasını sağlayabilir, formlarınızı takip edebilirsiniz.

sahra telekom sanal santral avantajlar1 web - Sanal Santral
sahra telekom sanal santral avantajlar1 mobil 1 - Sanal Santral

 Çalışanlarınızı E-Posta adresleri veya Cep numaraları ile bulut santralinizde departman ve yetkilerine göre tanımlayabilirsiniz. Çalışanlarınız IP santralinizin web ara yüzünden ya da yüklemiş oldukları MobiKoB mobile uygulama üzerinden ofisinizden veya uzaktan kolayca sisteme erişerek çalışabilirler.

 Çalışanlarınızı Sanal Santral “ Bağlantı Durumu” üzerinden gün içerisinde hangi cihaz ile bağlı olduğunu;  gelen arama, giden arama, seken arama, konuşulan süre bazında görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Sanal Santral arama kayıtlarından tüm arama kayıtlarına ulaşabilir var olan kayıtları dinleyebilir ve indirebilirsiniz.

 Personeliniz bulut santraliniz ile telefon görüşmelerini yaparken IP telefon santralinizle ücretsiz sunulan CRM programı, Anlık Mesajlaşma, E-Posta ve Toplu SMS programlarını kullanarak tüm haberleşme ihtiyaçlarını bulut tabanlı tek bir yazılım üzerinden yürütebilirler.

 Sanal santraliniz Sahra Telekom tarafından geliştirilen MobiKoB iş süreçleri yönetimi yazılımı ile bütünleşik çalışır. MobiKoB un İş Takibi, Kampanya Yönetimi, Yardım Masası programları ile işletmenizin; satış, pazarlama, üretim, müşteri destek gibi iş süreçlerini kolayca takip etmenizi sağlar.

sahra telekom sanal santral Avantajlar2 web - Sanal Santral
sahra telekom sanal santral avantajlar2 mobil 1 - Sanal Santral

 Sanal Santraliniz ile ücretsiz gelen faks uygulaması sayesinde faks gönderme işlemlerinizi online mail olarak yapabilirsiniz. Ayrıca bir fiziksel faks cihazınıza ihtiyaç yoktur. Online faks kullanmanız işletmenizdeki kâğıt israfını da engeller.

 Telesekreter Servisi, telefonunuz meşgulken ya da ulaşılamazken devreye girerek arayanların sesli mesaj bırakmasına olanak tanır. Bu mesajlar Sanal Santral “Arama Kayıtları”nda listelenir.

 IP Telefon Santral Hizmetimizi alan abonelerimiz, Sahra Telekom Sabit hat dakika paketleri ile daha ekonomik telefon görüşmeleri yapar.

 MobiKoB Sanal Santral’inizin, ilk yatırım, fiziksel kurulum, güncelleme ve destek maliyeti yoktur. Ücretlendirme kullanıcı sayısına göre 6 aylık ya da yıllık yapılır. Ayrıca taahhüt gerektirmez.

 MobiKoB Sanal Santral, Sahra Telekom altyapısı üzerinden yönetildiği için bakım ve destek maliyeti yoktur. IP Santral, bulut tabanlı olduğu için ofisinizdeki elektrik veya internet kesintilerinden etkilenmez.

 Sahra Telekom Ar-Ge ekibince geliştirilmiş bulut santral ürünümüz esnek yapısı ile sizlere kişiselleştirilebilir bir imkân sağlıyor. İşletmenizin değişen ihtiyaçlarına göre öneride bulunarak yazılımımızın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

sahra telekom sanal santral avantajlar3 web - Sanal Santral
sahra telekom sanal santral avantajlar3 mobil 1 - Sanal Santral

Sanal Santral Özellikleri

Sesli Yanıt Sistemi (IVR)

Bulut Santral’de bulunan Sesli Yanıt Sistemi (IVR) ile şirketinize özel karşılama anonsları oluşturabilir, müşterilerinizin dahili ya da departmanlarınıza tuşlama yaparak kolayca ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Şube ve Personel Arası Ücretsiz Görüşme

Sanal Santral sayesinde işletmenizin şube içindeki personeli kendi aralarında ücretsiz konuşabilir. Ayrıca işletmenizin başka bir şubesi mevcut ise şubeler, kendi arasında da ücretsiz konuşabilir.

Konferans Konuşma

Sanal Santralimizin konferans konuşma özelliği de mevcuttur. Konferans konuşma özelliği sayesinde müşterileriniz ve personelleriniz arasında ayrıca bir konferans sistemi için ek ücret ödemeden sanal santral üzerinden konferans konuşma yapabilirsiniz.

Görüşme Ses Kayıtları

Bulut santral üzerinden yapılan tüm görüşmelerinizin ses kayıtlarını alabilir, gerçekleştirdiğiniz görüşmelerinizin detayını bulut santral arama kayıtlarından listeleyebilirsiniz. İstediğiniz takdirde kayıtları indirip arşivleme imkânına sahipsiniz.

Detaylı Çağrı Raporları

Çalışanlarınızın gün içerisinde hangi cihaz ile sanal santrale bağlı olduğunu;  gelen arama, giden arama, seken arama ve konuşulan süre bazında görüntüleyebilirsiniz.

Kuyruk Yönetimi

Personellerinizi departmanlarına göre (kuyruk) gruplayabilir, çağrı geldiğinde aynı anda tüm dahilileri çaldırabilir ya da hangi dahiliye hangi sırayla dağıtılacağını belirleyebilirsiniz. Her kuyruktan ne kadar arama geldiğini raporlardan ses kayıtları ile beraber izleyebilirsiniz.

Çağrı Yönlendirme Kuralları

Sanal Santralinize gelen çağrılarınızı; IVR yönlendir, dahiliye yönlendir, dış numaraya yönlendir, ses dosyası çal, e-maile yönlendir, çağrıyı sonlandır, cep telefonuna yönlendir, komutlarıyla istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

Dahili Yönetimi ve Dış Hat Tanımlama

Şirket personellerinizi sanal santralin birer dahilisi olarak ayarlayabilir, personelinize özel sabit (dış) hat tanımlayabilirsiniz. Tanımlanan dış hat (özel numara), müşterilerinizin çağrı sırasında görecekleri numaradır. Bu sayede numara geri arandığında arayan kişi IVR dinlemeden direkt numara sahibi ile görüşür.

Çoklu Numara Kullanımı

Aynı santralde birden fazla numara kullanabilir, her bir numara için farklı sesli karşılamalar (IVR) tanımlayabilirsiniz.

Cevapsız Çağrı Bildirimi

Sanal Santral’den sizi arayıp ulaşamayan müşterilerinizin bilgisi E- Posta ve telefonunuza yüklü MobiKoB Mobil Telefon uygulamanıza bildirim şeklinde iletilir.

Çalışan Durumu

Çalışanlarınız mesai saatleri içinde bulut santrale gelen çağrıları karşılayamayacağı ya da müsait olmadığı, molada olduğu durumlarda gelen çağrılarınızın bilgisine, sanal santral arama kayıtlarından ulaşabilirsiniz.

Mesai Saatleri - Tatil Yönetimi

Bulut santraliniz de mesai içi, mesai dışı ve öğle araları için farklı karşılama senaryoları oluşturabilir, ilgililere çağrı yönlendirmesi yapabilirsiniz.

Red Listesi Oluşturma

Bulut Santral’inizde istediğiniz numaraları red listenize alarak bu numaraların sizi aramalarını engelleyebilirsiniz ya da yönlendirebilirsiniz.

Aktif Çağrıları Görüntüleme, Dinleme

Bulut Santral’inizde anlık çağrılarınızı görüntüleyebilirsiniz. Personeliniz görüşme yaparken yönetici olarak çağrıyı dinleyebilir, sufle verebilirsiniz.

İlk Yatırım Maliyeti ve Taahhüt Yoktur

Bulut santral için yatırım ücreti ödemezsiniz. Taahhüt, kullanım sözü gerektirmez. Sanal Santral hizmetimizi yıllık olarak satın alabilirsiniz. İş yoğunluğunuza göre aldığınız paketleri kullanıcı sayısına göre kolayca düşürebilir veya genişletebilirsiniz.

Ücretsiz Destek, Bakım ve Güncelleme

Bulut Santral ürünümüzü kullanırken herhangi bir soru, sorun, talep veya şikayetlerinizi ücretsiz sunduğumuz destek ekibimize iletebilirsiniz. 

Yazılım Entegrasyon

İşletmenizi yönetirken ihtiyaç duyacağınız birçok program, MobiKoB’la bir arada sunulmaktadır. 3.parti yazılıma ihtiyacınız yoktur.  Sanal Santraliniz tüm MobiKoB uygulamaları ile bütünleşik çalışmaktadır.

Google Drive Entegrasyonu

Sahra Telekom görüşme ses kayıtları için kullanıcı bazlı depolama alanı sunulmaktadır. Kayıtlarınızı daha uzun süreli tutmak istiyorsanız ücretsiz olarak Google Drive entegrasyonu yapabilir veya ek depolama alanı satın alabilirsiniz.

Metni Sese Dönüştürme

Gelen aramalarınızda (Inbound) “Metni Sese Dönüştürme (Text to Speech)” özelliği ile MobiKoB CRM modülünde kayıtlı müşterilerinizi, MobiKoB Sanal Santraliniz üzerinden kayıtlı isimleriyle karşılayabilirsiniz.

Dil Desteği

MobiKoB, sizlere İngilizce ve Almanca dil desteği sağlayarak anadili farklı olan çalışanlarınızın da aynı verimlilikle çalışabilmesine olanak sağlamaktadır. Farklı dil talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçin.

Web Service

İnternet sitenizde kullandığınız Web Service bağlantılarınızı MobiKoB Sanal Santral’e tanımlayarak, gelen ve giden çağrılarınızın çağrı bilgi göndermenin yanı sıra gelen çağrılarda dinamik olarak çağrı yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Web Text to Speech

Oluşturacağınız Web Service’i sayesinde arayan müşterilerinize istediğiniz metni okutabilirsiniz.
Bizi Arayın!