Loading
sanal santral - Sanal Santral

Sanal Santral

  Sanal Santral, işletmenize gelen ve giden sabit telefon çağrılarınızı yönettiğiniz bulut tabanlı telefon santralidir. Geleneksel santralin (Pbx) ve ip telefon santralinin tüm özelliklerini taşır. Sanal santralin diğer santrallere (Pbx) göre en önemli özelliği, internet tabanlı olmasının yanı sıra işletme içinde fiziksel bir cihaz kurulmadan bulut tabanlı olarak kullanılmasıdır.

  Sahra Telekom tarafından geliştirilen  Sanal Santral, ip  santral lerin (Pbx) tüm özelliklerine sahiptir. Ayrıca işletmenizin tüm haberleşme araç ve kanallarını tek bir panelden yönetmeniz amacına hizmet etmektedir.

Sanal Santral ile birlikte ücretsiz olarak sunulan İnsan Kaynakları (İK), CRM Programı, E-posta Yönetimi, Toplu SMS, Mobil ve Webphone Uygulamaları işletmenizin sadece telefon haberleşmesi değil, tüm haberleşme ihtiyaçlarını tek bir çözüm ile kolaylıkla yönetmenizi sağlar.

   Personelleriniz web tarayıcıda oturum açarak, ayrıca bir IP telefona ihtiyaç duymadan webden kulaklık-mikrofon ile telefon görüşmesi yaparlar. Yine aynı ekrandan yukarıda belirtilen uygulamalara yetkilerine göre ulaşarak kullanır ve yönetirler.

   Sanal Telefon Santralinin bulut ve web tabanlı olması, özellikle uzaktan elaman çalıştıran işletmeler için önemli kolaylıklar  sağlar.

Sanal Santral Avantajları

Sanal Santral üzerinden görüşmelerinizi PC veya tabletinizden kulaklık- mikrofon ile Webphone ya da akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz ücretsiz MobiKob Mobil İp telefon uygulamamızdan yapabilirsiniz. Ayrıca IP Telefon yatırımı yapmanıza gerek yoktur.

Bulut santralimiz ücretsiz bir CRM programı içerir. Bu program sayesinde ayrıca bir müşteri rehberine ihtiyaç duymazsınız. Görüşme esnasında ya da görüşme kayıtlarından kolayca müşteri kartlarınızı oluşturabilirsiniz. CRM programınız üzerinden var olan müşterilerinizin tüm verilerine anında ulaşabilirsiniz. Müşterinizle yapılan telefon görüşmeleri de dahil olmak üzere tüm haberleşme aktivitelerini takip edip, personel ya da müşteri bazlı raporlayabilirsiniz.

sahra telekom sanal santral avantajlar1 web - Sanal Santral
sahra telekom sanal santral avantajlar1 mobil 1 - Sanal Santral

 Çalışanlarınızı E-Posta adresleri veya Cep numaraları ile bulut santralinizde departman ve yetkilerine göre tanımlayabilirsiniz. Çalışanlarınız ip santralinizin web ara yüzünden ya da yüklemiş oldukları MobiKoB mobile uygulama üzerinden ofisinizden veya uzaktan kolayca sisteme erişerek çalışabilirler.

 Personeliniz bulut santraliniz ile telefon görüşmelerini yaparken İp telefon santralinizle ücretsiz sunulan CRM programı, Anlık Mesajlaşma, E-Posta ve SMS Yönetimi programlarını kullanarak tüm haberleşme ihtiyaçlarını bulut tabanlı tek bir yazılım üzerinden yürütebilirler.

 Sanal santraliniz Sahra Telekom tarafından geliştirilen MobiKoB iş süreçleri yönetimi yazılımı ile bütünleşik çalışır. MobiKoB un İş Takibi, Kampanya Yönetimi, Yardım masası programları ile işletmenizin; satış, pazarlama, üretim, müşteri destek gibi iş süreçlerini kolayca takip etmenizi sağlar.

sahra telekom sanal santral Avantajlar2 web - Sanal Santral
sahra telekom sanal santral avantajlar2 mobil 1 - Sanal Santral

 Sanal Santraliniz ile ücretsiz gelen faks uygulaması sayesinde faks gönderme işlemlerinizi online mail olarak yapabilirsiniz. Ayrıca bir fiziksel faks cihazınıza ihtiyaç yoktur. Online faks kullanmanız işletmenizdeki kâğıt israfını da engeller.

Telesekreter Servisi, telefonunuz meşgulken ya da ulaşılamazken devreye girerek arayanların sesli mesaj bırakmasına olanak tanır. Bu mesajlar Sanal Santral “Arama Kayıtları” nda listelenir.

 İp Telefon Santral Hizmetimizi alan abonelerimiz, Sahra Telekom Sabit hat dakika paketleri ile daha ekonomik telefon görüşmeleri yapar.

MobiKoB Sanal santralinizin, ilk yatırım, fiziksel kurulum, güncelleme ve destek maliyeti yoktur. Ücretlendirme kullanıcı sayısına göre 6 aylık ya da yıllık yapılır. Ayrıca taahhüt gerektirmez.

 Sanal Santral Sahra Telekom altyapısı üzerinden yönetildiği için bakım ve destek maliyeti yoktur. ip Santral, bulut tabanlı olduğu için ofisinizdeki elektrik veya internet kesintilerinden etkilenmez.

 Sahra Telekom Ar-Ge ekibince geliştirilmiş bulut Santral ürünümüz esnek yapısı ile sizlere kişiselleştirilebilir bir imkân sağlıyor. İşletmenizin değişen ihtiyaçlarına göre öneride bulunarak yazılımımızın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

sahra telekom sanal santral avantajlar3 web - Sanal Santral
sahra telekom sanal santral avantajlar3 mobil 1 - Sanal Santral

Sanal Santral Özellikleri

Sesli Yanıt Sistemi (IVR)

Sesli yanıt sistemi (IVR) ile şirketinize özel karşılama anonsları oluşturabilir, müşterilerinizin dahili ya da departmanlarınıza tuşlama yaparak kolayca ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Şube ve Personel Arası Ücretsiz Görüşme

İşletmenizin şube içindeki personeli kendi aralarında ücretsiz konuşabilir. Ayrıca işletmenizin başka bir şubesi mevcut ise şubeler, kendi arasında da ücretsiz konuşabilir.

Konferans Görüşme

Sanal Santralimizin konferans görüşme özelliği de mevcuttur. Konferans görüşme özelliği sayesinde müşterileriniz ve personelleriniz arasında ayrıca bir konferans sistemi kullanmadan ve ek ücret ödemeden konferans konuşma yapabilirsiniz.

Görüşme Ses Kayıtları

Bulut santral üzerinden yapılan tüm görüşmelerinizin ses kayıtlarını alabilir, gerçekleştirdiğiniz görüşmelerinizin detayını listeleyebilirsiniz. İstediğiniz takdirde kayıtları indirip arşivleme imkânına sahipsiniz.

Detaylı Çağrı Raporları

Bulut santral üzerinden yapılan tüm görüşmelerinizin ses kayıtlarını alabilir, gerçekleştirdiğiniz görüşmelerinizin detayını listeleyebilirsiniz. İstediğiniz takdirde kayıtları indirip arşivleme imkânına sahipsiniz.

Kuyruk Yönetimi

Personellerinizi departmanlarına göre (kuyruk) gruplayabilir, çağrı geldiğinde aynı anda tüm dahilileri çaldırabilir ya da hangi dahiliye hangi sırayla dağıtılacağını belirleyebilirsiniz. Her kuyruktan ne kadar arama geldiğini raporlardan ses kayıtları ile beraber izleyebilirsiniz.

Çağrı Yönlendirme Kuralları

Sanal Santralinize gelen çağrılarınızı; IVR yönlendir, dahiliye yönlendir, dış numaraya yönlendir, ses dosyası çal, faksa yönlendir, çağrıyı sonlandır, cep telefonuna yönlendir, komutlarıyla istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

Dahili Yönetimi ve Dış Hat Tanımlama

Şirket personellerinizi sanal santralin birer dahilisi olarak ayarlayabilir, personelinize özel sabit (dış) hat tanımlayabilirsiniz. Tanımlanan dış hat (özel numara), müşterilerinizin çağrı sırasında görecekleri numaradır. Bu sayede numara geri arandığında arayan kişi IVR dinlemeden direk numara sahibi ile görüşür.

Çoklu Numara Kullanımı

Aynı santralde birden fazla numara kullanabilir. Her bir numara için farklı sesli karşılamalar (IVR) tanımlayabilirsiniz.

Cevapsız Çağrı Bildirimi

Sanal Santralden sizi arayıp ulaşamayan müşterilerinizin bilgisi E- posta ve telefonunuza yüklü MobiKoB mobil telefon uygulamanıza bildirim şeklinde iletilir.

Rahatsız Etmeyin (DND) Modu

Çağrı karşılayamayacağınız ya da müsait olmadığınız durumlarda gelen çağrılarınızın bilgisine, size gelen e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Mesai Saatleri - Tatil Yönetimi

Bulut santraliniz de mesai içi, mesai dışı ve öğle araları için farklı karşılama senaryoları oluşturabilir, ilgililere çağrı yönlendirmesi yapabilirsiniz.

Red Listesi Oluşturma

Bulut Santraliniz de istediğiniz numaraları kara listeye alarak bu numaraların sizi aramalarını engelleyebilirsiniz ya da yönlendirebilirsiniz.

Aktif Çağrıları Görüntüleme, Dinleme

Bulut Santraliniz de anlık çağrılarınızı görüntüleyebilirsiniz. Personeliniz görüşme yaparken yönetici olarak çağrıyı dinleyebilir, sufle verebilirsiniz.

İlk Yatırım Maliyeti ve Taahhüt Yoktur

Bulut santral için yatırım ücreti ödemezsiniz. Taahhüt, kullanım sözü gerektirmez. Sanal Santral hizmetimizi 6 aylık ya da yıllık olarak satın alabilirsiniz. İş yoğunluğunuza göre aldığınız paketleri kullanıcı sayısına göre kolayca düşürebilir veya genişletebilirsiniz.

Ücretsiz Destek, Bakım ve Güncelleme

Bulut santral için yatırım ücreti ödemezsiniz. Taahhüt, kullanım sözü gerektirmez. Sanal Santral hizmetimizi 6 aylık ya da yıllık olarak satın alabilirsiniz. İş yoğunluğunuza göre aldığınız paketleri kullanıcı sayısına göre kolayca düşürebilir veya genişletebilirsiniz.

Yazılım Entegrasyon

İşletmenizi yönetirken ihtiyaç duyacağınız birçok program, MobiKoB la bir arada sunulmaktadır. 3.parti yazılıma ihtiyacınız yoktur.  Sanal Santraliniz tüm MobiKoB uygulamaları ile bütünleşik çalışmaktadır.

Google Drive Entegrasyonu

Sahra Telekom görüşme ses kayıtları için 5 GB depolama alanı sunulmaktadır. Daha uzun süreli kayıtlarınız tutmak istiyorsanız ücretsiz olarak Google Drive entegrasyonu yapabilir veya ek depolama alanı satın alabilirsiniz.