Loading

TOPLU SMS

sahra telekom toplu sms ekranlari ornek ekran gorselleri - Toplu SMS
   Toplu Sms göndermek işletmenize; yeni müşteriler kazandırmanın, yeni kampanyalarınızı ve ürünlerinizi duyurmanın en pratik ve ekonomik yollarındandır. Aday ya da var olan müşterilerinize Toplu SMS göndermek işletmenizin ürün ve hizmetlerinin pazarlamasına katkı sağlarken, bayram veya özel gün kutlamalarında yollayacağınız toplu mesajlarınız işletmenizin marka bilinirliğine katkı sağlayacaktır.

Toplu SMS Paneli müşterilerinize anlık veya ileri tarihli olarak SMS bildirimlerinde bulunabileceğiniz mesaj panelidir. SMS paneliyle toplu SMS gönderilerinizi aynı anda bir veya birden fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Müşterilerinize ve müşteri adaylarınıza istediğiniz zaman diliminde tekrarlanan ya da tek seferlik bilgilendirme ve duyuru mesajları yollayabilirsiniz.

Toplu SMS Panelimiz de ücretsiz sunduğumuz CRM programımızla işletmenizin müşteri verilerinizi kolayca yönetmenizi ve güncel tutmanızı sağlar. Bu sayede sizde önceden oluşturmuş olduğunu Toplu mesaj kampanya şablon ve verilerinizi dinamik olarak güncel tutarken, kolaylık la doğru müşterilere Toplu SMS yollayabilirsiniz.

Toplu SMS Göndermenin Avantajları Nelerdir?

Sms’lerinizi başlıklı SMS olarak gönderebilir, kurumsal kimlik ve imaj etkisini bu yöntemle müşterilerinize aktarabilirsiniz.
CRM programı ile beraber çalışan SMS sisteminiz müşteri kartlarınızın içinden tek tıkla sms göndermenizi ve müşteri sürecinizi hızlandırmanızı sağlar.
Toplu SMS ile hedef kitlenize belirli kampanya, duyuru, etkinlik, kutlama gibi iletileri toplu mesaj iletme imkânı sunar.
SMS gönderme listelerinizi istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Sisteminizdeki telefon defteriniz, excel, telefon rehberi(Vcard) gibi ek kişili listelerini kolayca sisteminize ekleyip toplu SMS gönderebilirsiniz.
Satış ve pazarlama araçlarınızı zenginleştirme imkânı sunarken, MobiKoB CRM Programı ve telefon rehberi ile bütünleşik çalışarak kampanyalarınızı kolayca yönetmenizi sağlar.
Sms’lerinizi istediğiniz şekilde hazırlayıp taslak oluşturabilir ortak metinle farklı zamanlarda SMS göndermek için süre harcamazsınız. SMS raporlama özelliği ile geçmiş sms gönderilerinizi iletim durumu, gönderim tarihi, alıcı numarası gibi detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

SMS Paneli Toplu SMS Gönderme Yöntemleri Nelerdir?

Tekli ve Toplu SMS Yollama: CRM uygulaması ile beraber çalışan sms sisteminiz müşteri kartlarınızdan bireysel veya toplu sms göndermenizi destekler. İleri tarihli veya anlık mesajınızı gönderebilirsiniz.
Api ile SMS Yollama: Sistem üzerinde kullanımlarınıza açık olan API yapıları sayesinde kendi tarafınızda kullanmakta olduğunuz sistemleriniz ile kolaylıkla entegre edebilir ve rahatlıkla kullanım gerçekleştirebilirsiniz.
İnteraktif SMS: Müşterilerinize veya müşteri gruplarınıza; günlük, haftalık veya aylık periyotlarla sms gönderimleriniz için belirlediğiniz zamanlarda SMS gönderimini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bu sayede Fatura, randevu, bilgilendirme mesajlarınızı gününde ve kişiye özel bilgiyle SMS gönderebilirsiniz.
Anlık Şifre Yollama: Kullanmakta olduğunuz halihazırdaki sistemlerinizde oluşturmuş olduğunuz kullanıcılar için anlık şifre kullanıcı adı vb benzeri bilgileri SMS olarak yollayabilirsiniz (OTP SMS)
Dinamik SMS: SMS yönlendirmesi yaparken müşterinizi CRM bilgilerini isim, ödeme, adres otomatik alabilir. Zaman harcamadan sms alanınızı doldurabilirsiniz.
Otomatik SMS: Otomatik mesaj gönderme özelliği ile CRM Programınıza kayıtlı verileri alarak müşterilerinizin doğum günü gibi bireysel özel günlerini kutlayabilirsiniz.

Toplu SMS Paneli Diğer Kolaylıkları Nelerdir?

İYS e-devlet sisteminden işleminizi destekleyerek kayıtlı müşterinize İYS Onaylı Ticari Toplu Sms’lerinizi Tek tuşla sms panelinizden atabilirsiniz.
API entegrasyonu ile kullanmış olduğunuz muhasebe, E-ticaret ve diğer programlarıyla beraber çalıştırabilirsiniz.
SMS Ret bildirimleri alabilir, bilgilendirme almak istemeyen müşterilerinizi listelerinizden otomatik çıkartabilirsiniz ve şikayetlerin önüne geçebilirsiniz.
Ulaşmayan SMS’ lerin iadesi yapılır. Yollanamayan SMS ler için ödeme yapmazsınız.
Toplu sms’leriniziniz ulaşmasını istemediğiniz müşterilerinizi engelleme yoluyla bu bildirimlerin dışında bırakabilirsiniz.

Toplu SMS Avantajları

Kişilerinizin teker teker numaralarını girebilir ya da CRM Kaydından ad soyad ile seçerek Toplu SMS gönderebilirsiniz.
Hazırda var olan Excel tablonuzu yükleyerek Toplu SMS gönderebilirsiniz.
CRM Programında oluşturduğunuz CRM Kampanyanız üzerinden Toplu SMS gönderebilirsiniz
11 haneli alfanumerik Kurumsal başlığınızı veya Sahra Telekom telefon numaranızı gönderici kimliği olarak belirleyerek Toplu SMS atabilirsiniz. (Ör:Sahratlekom, 05425721111)
Bütünleşik CRM programı ile, Telefon defterinden değil CRM programından toplu SMS kampanyası oluşturma, düzenleme ve yönetme kolaylığı sağlar
Dinamik Alanlı (Excel + Kampanya) SMS Özelliği ile gönderim datanızdaki kişiye özel bilgileri datanızdaki haliyle mesaj metnine ekleyebilirsiniz.
API ile entegrasyon yaparak kendi yazılımınız üzerinden SMS gönderebilirsiniz.
SMS almak istemeyen numaralar için Red Listesi oluşturabilirsiniz. Daha sonra bu kişilere mesaj göndermeye çalışsanız bile sistem red listenizi kontrol edip göndermeyecektir.
SMS Gönderim Raporları ile Toplu SMS gönderimlerinizi detaylı olarak inceleyip raporlayabilirsiniz.
Yetkilendirme ile Kullanıcı oluşturabilir, oluşturulan kullanıcılara SMS paneli işlem yetkileri tanımlayabilirsiniz.
İnternet tabanlı sistem sayesinde Toplu SMS gönderimi için herhangi bir program kurulumuna ihtiyaç olmaz.
Toplu SMS şablonları ile sonraki mesaj gönderimleriniz de zamandan tasarruf edin.
Toplu SMS
 • İletişim kurmanızı Hızlandırır
 • Yeni Arayüzü Kullanımı basittir
 • Şirketinize Kurumsallık Kazandırır
 • Müşterilerinizi Değerli hissettirir
Toplu SMS
 • İletişim kurmanızı Hızlandırır
 • Yeni Arayüzü Kullanımı basittir
 • Şirketinize Kurumsallık Kazandırır
 • Müşterilerinizi Değerli hissettirir

Sık Sorulan Sorular

Toplu SMS Nedir?

Toplu SMS, çok sayıda kullanıcının cep telefonuna aynı anda otomatik SMS gönderimidir.

Toplu SMS Hizmeti ile Neler Yapabilirsiniz?

 • Uygun maliyetlidir  bunun sonucu olarak müşterilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.
 • Herhangi bir altyapı yatırımı yapmadan toplu SMS gönderebilirsiniz.
 • Üyenize ya da müşterinize özel kampanya, güncel duyuru, etkinlik, tebrik gibi SMS’ ler gönderebilirsiniz.
 • Kullanımı kolay bir arayüzü vardır. Diğer bir deyişle istediğiniz zaman SMS Panelinden kolaylıkla mesaj gönderimi yapabilirsiniz.
 • Tüm mobil operatör abonelerine Toplu SMS gönderebilirsiniz.
 • SMS’ lerin dönüşlerini ve kaç kişiye ulaştığını raporlayabilirsiniz.
 • İleri tarihli Toplu Sms özelliği ile  mesajlarınızı  önceden hazırlayıp farklı zamanda gönderebilirsiniz
 • Türkçe karakter desteği ile Toplu SMS gönderebilirsiniz

Ticari elektronik ileti nedir?

Gerçek ve tüzel kişilerin ticari faaliyetleri doğrultusunda mal ve hizmetlerini tanıtmak, pazarlamak ya da işletmesinin tanınırlığını arttırmak amacıyla elektronik iletişim araçlarıyla yapılan her türlü ticari iletişimi ticari elektronik ileti olarak adlandırılır.

İleti Yönetim Sistemi nedir?

Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe alınan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik‘e uygun olarak; Hizmet Sağlayıcılar’ın arama, mesaj ve e-posta gibi farklı tipte ileti izinlerini saklayıp yönetebilecekleri, alıcıların verdikleri izinleri görüntüleyip kaldırabilecekleri, izinsiz gönderimleri şikâyet edebilecekleri, kamunun ise ileti şikâyetlerini ve şikâyete konu iznin durumunu görüntüleyebilecekleri, web sitesi ve mobil uygulama üzerinden hizmet verecek, tüm izinleri zaman damgasıyla kayıt altına alıp güvenli biçimde saklayacak ulusal veri tabanı sistemidir.

İleti Yönetim Sistemi Nasıl Çalışır?

Hizmet sağlayıcılar herhangi bir kanaldan (arama, mesaj ve e-posta) ticari ileti göndermek istediklerinde, vatandaşların verdikleri izinler çeşitli yöntemlerle İYS üzerinden kontrol edilerek sadece izin vermiş vatandaşlara gönderim yapılabilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ulaşmayan SMS'lerden ücret alınıyor mu?

Hayır. Toplu SMS sisteminde ulaşmayan SMS ‘lerden ücret alınmaz. Mesaj gönderilen numaranın çalışmaması veya hatalı numara olması durumunda SMS kredileri kullanıcının hesabına iade edilir.

Başlıklı SMS nedir?

Toplu  SMS gönderirken kullanacağınız gönderici adınıza Başlıklı SMS denir. 11 haneli  Kurumsal başlığınızı veya Sahra Telekom telefon numaranızı gönderici kimliği olarak belirleyerek Kurumsal Başlıklı  SMS atabilirsiniz.

Gönderilen SMS'lerin raporlarını kontrol edebilir miyim?

Evet. Geçmişe dönük Toplu SMS’ lerinizin  ve ya ileri tarihli SMS talimatlarınızın raporlarını görüntüleyebilirsiniz. Aynı şekide Toplu SMS’ in Rapor özelliği ile  aşağıdaki tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

 • Hangi tarihte Toplu SMS gönderildi?
 • Kaç adet Toplu SMS gönderildi?
 • Başarılı gönderilen SMS sayısı ne kadar?
 • Hatalı SMS sayısı ne kadar?
 • Sırada bekleyen SMS sayısı ne kadar?

SMS geçerlilik süresi nedir?

Geçerlilik Süresi  Toplu SMS’ in iletilmesi istenilen zaman aralığıdır.  Geçerlilik süresi dolduktan sonra halen iletilmemiş SMS’ ler var ise bu SMS’ ler bakiyenize iade edilir. Örneğin bir firmada oluşturulan kampanyanın geçerlilik süresi 2 saat ise atılan bir mesajın geçerlilik süresi en fazla 2 saat olmalıdır. Bu nedenle 2 saat sonunda atılacak  SMS in göndericiye yada alıcıya bir faydası bulunmayacaktır.

Red Bildirimi Var mı?

Evet . Tarafınızdan Toplu SMS almak istemeyen alıcılar olabilir. Bu nedenle böyle durumlarda ilgili numara yada numaraları  Red Listesine ekleyebilirsiniz. Red Listesine eklenmiş numaralara Toplu SMS atılmak istendiği durumlarda “Hatalı numara” olarak mesaj  gönderilemez ve numaranın Red listesinde olduğu göndericiye önizleme alanında bildirilir.

Hangi operatörlere mesaj gönderebilirim?

Türkiye’deki bütün mobil operatör abonelerine  mesaj gönderimi yapabilirsiniz?

Mesajları 1 gün ya da daha öncesinden planlayabilir miyim?

Evet. Toplu SMS’ lerinizi ileri tarihli olarak planlayabilirsiniz.

Bizi Arayın!