Loading

Sanal Santral Arama Kayıtları

MobiKoB Sanal Santral’ e gelen ve giden tüm arama kayıtları burada tutulur. Görüşme sonrası ilgili arama için CRM kaydı buradan oluşturulabilir. Eğer gelen ve giden çağrıların ses kayıtlarının tutulması tercih edilmiş ise, tamamlanmış çağrıların ses kayıtlarını bu bölümden dinlenir.
MobiKoB panelinin üst menüsünde yer alan Sanal santral menüsünden “ARAMA KAYITLARI” sekmesi seçilir. Açılan sayfanın üst bölümündeki çeşitli filtreleme seçenekleri ile istenen çağrı kayıtlarına rahatlıkla ulaşılabilir.
Filtreleme seçenekleri şöyledir;
sanal santral arama kayitlari ekrani - Sanal Santral Kayıtları
Çağrı Yönüne Göre
 • Bütün Çağrılar (Şirket içi hariç)
 • Bütün Çağrılar
 • Gelen
 • Giden
 • Şirket İçi Çağrılar

Çağrı Durumuna göre
 • Cevaplanan
 • Cevaplanmayan

Numaraya göre
 • Arayan Numara
 • Aranan Numara

Zamana göre 
 • Hızlı Tarih Seçimi (Dün, Bugün, Son 7 gün, Son 30 gün)
 • Başlangıç Tarihi- Bitiş Tarihi

Listelenen arama kayıtları içerisinden arama satırının başında bulunan “BÜYÜTEÇ” butonuna tıklandığında açılan formda ilgili çağrının geldiği andan bittiği ana kadar santral içerisindeki zaman,  dahili, IVR ve durum bazlı hareketleri görüntülenir ve en alta bulunan “OYNAT TUŞUNA” basılarak çağrı ses kaydı dinlenebilir.
sanal santral arama kayitlari cagri gecmisi - Sanal Santral Kayıtları
Ekranın sağ köşesinde bulunan “EXCEL” ikonuna tıklandığında uygulanan filtrelere göre çağrı kayıtları excel formatında bilgisayara indirilebilir.
Çağrı kayıtları listesinden gelen ve giden çağrılar için “CRM KAYDI EKLE” butonuna tıklayarak hızlı bir şekilde CRM kaydı oluşturulabilir.
sanal santral arama kaydi uzerinden kayit ekleme - Sanal Santral Kayıtları

Sanal Santral Aktif Çağrı Görüntüleme

Sanal santralinize anlık olarak  gelen veya giden tüm aktif çağrıların gözlemlendiği bölümdür.

MobiKoB panelinin üst menüsünde yer alan Sanal santral menüsü seçilir. Daha sonra santral menüsü içerisinde yer alan “AKTİF ÇAĞRILAR” sekmesi seçilir.

Açılan sayfada arama zamanı, cevaplanma zamanı, geçen süre, arayan numara, aranan numara, arayan ip, arayan codec ve aranan codec bilgileri görüntülenir.

sanal santral aktif cagri goruntuleme listesi - Sanal Santral Kayıtları

Sanal Santral Bağlantı Durumu

Sanal Santralden arama yapabilmek ve gelen aramaları karşılayabilmek için kullanıcıların santrale bağlı olması gerekmektedir. Sanal Santral butonunun altında yer alan “BAĞLANTI DURUMU” sayfasından tüm kullanıcıların pbx santrale bağlı olup olmadığı, bağlı kullanıcıların hangi cihazlar üzerinden ve hangi ip adresleri üzerinden çevrimiçi oldukları görüntülenebilir.

Ayrıca sanal santrale kayıtlı tüm dahili kullanıcılarının günlük bazda toplam aldığı çağrı sayısı, toplam konuşma süresi ve seken çağrıları bu sayfada analiz edilebilir.

sanal santral dahili baglanti durumu goruntuleme ekrani - Sanal Santral Kayıtları
Bizi Arayın!