Loading

MobiKoB Mobil Uygulama Ayarları

MobiKoB, işletmelerin tüm iş süreçlerini yönetmede kullandıkları bütünleşik, bulut tabanlı iletişim ve süreç yönetim çözümüdür.
İstediğiniz an verilerinize ulaşabilmenizi sağlayan MobiKoB mobil uygulaması ile zaman ve mekândan bağımsız çalışmanın rahatlığını yaşayın.

MobiKoB Sanal Santral’ in mobil uyumlu olması sizi bilgisayara, ofise bağlı çalışmaktan kurtarır.

MobiKoB Mobil Uygulama Giriş Seçenekleri

Öncelikle cep telefonunuzdan uygulama marketine girip “MobiKoB” yazarak mobil uygulamamızı ücretsiz olarak indirmeniz gerekmektedir.
Android Mobil Uygulaması için tıklayınız

App Store Mobil Uygulaması için tıklayınız.

Uygulamayı indirdikten sonra mobil giriş ekranından 2 farklı yöntem ile giriş yapabilirsiniz.
Ekranda bulunan bilgileri doldurarak giriş yapmak için;

“MÜŞTERİ KODU” bölümüne MobiKoB panel adresinizin ön ekini (tarayıcıdan giriş yaparken URL adresinde MobiKoB’ dan önce yazan kısım) girmeniz gerekmektedir.

Örneğin sahra.mobikob.com.tr adresindeki ön ek ‘’sahra’’dır.

“E-POSTA” ve “PAROLA”  bölümüne kullanıcı giriş e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

MobiKob Mobil Uygulama Giris 1 - MobiKoB Mobil Uygulama
QR kod ile giriş yapmak için;

MobiKoB paneline web tarayıcıdan giriş yapıldığında, sağ üstte yer alan kullanıcı ismine tıklanır.

Buradan “Profilini Güncelle” sekmesi seçilir. Açılan profil sayfasında bir QR kod görüntülenecektir. MobiKoB mobil uygulama giriş ekranından “QR KODU İLE GİRİ” butonu tıklanır. Panelden oluşturulan QR kod, MobiKoB mobil uygulamasında açılan QR kod okuma ekranına okutulduğunda hızlı bir şekilde giriş yapılır.

MobiKoB Mobil QR Kodu Giris 2 - MobiKoB Mobil Uygulama

MobiKoB Mobil Uygulamada Arama

Arama Yapma:
MobiKoB mobil uygulaması üzerinden arama yapmak için mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra ekranın altında bulunan menülerden en soldaki ikona tıklandığında tuşlama ekranı açılır. Aranmak istenen numara tuşlanıp “YEŞİL ARAMA BUTONUNA” tıklandığında çağrı başlamış olur.
mobikob uygulamada giris 3 arama 297x512 - MobiKoB Mobil Uygulama
Çağrı başladıktan sonra ekranın altında bulunan “MİKROFON” butonu ile mikrofonunuzu kapatabilir, açık değilse açabilirsiniz. Çağrı görüşmesini hoparlörden yapmak isterseniz  “HOPARLÖR” butonuna tıklayabilirsiniz.
mobikob mobil giris 4 giden arama 298x512 - MobiKoB Mobil Uygulama
Gelen Aramayı Karşılama:
IOS işletim sistemi kullanan cihazlar uygulamaları arka planda çalıştırmamaktadır. IOS işletim sistemi kullanılan cihazlar ile MobiKoB mobil uygulamanıza çağrı alırken, IOS önce bir Push Notification gönderir ve çağrı GELEN ARAMA olarak görünür birkaç saniye sonra çağrı yapan kişinin numara bilgisi görünür.

Bu yüzden çağrılarınızı, cihazınızın ekranında GELEN ARAMA yazıyor iken değil , gerçek arayan bilgisi göründüğünde cevaplamalısınız.

mobikob mobilde gelen cagri ekranlari 512x469 - MobiKoB Mobil Uygulama
Android işletim sistemi kullanan cihazlar uygulamaları arka planda çalıştırmaktadır. (Huawei ve Xiaomi cihazlar hariç) Dolayısıyla çağrı yapan kişinin numara bilgisi hemen görünür.
Huawei ve Xiaomi cihazlar için arka planda android uygulamaların çalışması ile ilgili bazı ayarlamalar yapmanız gerekmektedir. Bu ayarlamalar “Huawei ve Xiaomi Telefonlar İçin Kullanım Önerileri” başlığı altında anlatılmaktadır.

MobiKoB Mobil Uygulama Arama Kayıtları

Mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra ekranın altında bulunan menülerden ikinci ikona tıklandığında arama kayıtları ekranı açılır.

Bu ekrandan cevapsız çağrıları, gelen çağrıları ve yaptığınız çağrılarınızı görüntüleyebilir, dilerseniz çağrı kayıtlarınızı silebilirsiniz.

mobikob mobil giris 5 arama kaydi 298x512 - MobiKoB Mobil Uygulama
MobiKoB mobil uygulamasından, SANAL SANTRAL ile arama yapabilir, gelen aramaları karşılayabilir, gelen ve giden arama kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulama üzerinden CRM, CHAT ve İŞ TAKİBİ uygulamalarına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

MobiKoB mobil uygulamada CRM

MobiKoB CRM Programı ile müşterilerinize ait verilere ulaşmak için bilgisayar başında ya da ofiste olmanıza gerek yok.

MobiKoB mobil uygulamasının CRM Programı ayrıcalığı sayesinde, tüm müşterilerinizin CRM kayıtlarına rahatlıkla her yerden ulaşabilirsiniz.

Sahadaki personel, yeni bir müşteri için anında bir CRM kaydı oluşturabilir, oluşturulan bu CRM kaydı ofis personelleri tarafından görüntülenebilir.

CRM kaydı oluşturma:
Mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra ekranın altında bulunan menülerden “CRM” yazan üçüncü ikona tıklandığında CRM kayıtları ekranı açılır. Yeni bir CRM kaydı oluşturmak için ekranın sağ üst tarafında bulunan “+ İŞARETLİ” butonuna tıklanır.
crm kaydi ekleme butonu 512x220 - MobiKoB Mobil Uygulama
Yeni açılan ekranda ilgili müşterinin ad soyad, telefon ve e-posta adres bilgisi doldurulur.
mobikob mobilde crm kaydi ekleme 298x512 - MobiKoB Mobil Uygulama
CRM’ den müşteri arama gerçekleştirme:
MobiKoB Mobil uygulamasında CRM kaydı oluşturduğunuz müşterileriniz otomatik olarak mobil CRM menüsü içerisinde listelenir.

Telefon görüşmesi yapmak istediğiniz herhangi bir müşterinizi aramak için CRM Müşteri kartını kullanabilirsiniz.

MobiKoB mobil uygulamada CHAT

MobiKoB mobil uygulamasının CHAT ayrıcalığı sayesinde, tüm personelleriniz otomatik bir şekilde CHAT uygulamasına aktarılır. Dilerseniz departmanlarınız için sohbet grupları oluşturabilir, departmandaki personelleri ilgili oldukları sohbet gruplarına ekleyebilirsiniz.
Bilgi akışını ofiste ya da sahada kesintisiz ve güvenli bir şekilde sürdürebilirsiniz.
mobikob mobilde mesajlasma - MobiKoB Mobil Uygulama
Mobil uygulama üzerinden belge ya da resim paylaşabilir, iş akış süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra ekranın altında bulunan menülerden mesajlaşma ikonuna tıklandığında CHAT ekranı açılır. Ekranın sağ üst köşesinde buluna  “+” ikonuna tıklayarak Sohbet Grubu oluşturulur.

mobikob mobilde sohbet grubu olusturma 288x512 - MobiKoB Mobil Uygulama

MobiKoB mobil uygulamada İş Takibi

Evden ofisten ister web den isterseniz mobil uygulamadan iş süreçlerinizi takip edin, hiçbir şeyi unutmayın ve işinizde tam kontrol sağlayın.
MobiKoB mobil uygulaması üzerinden arama yapmak için mobil uygulamadan giriş yaptıktan sonra ekranın altında bulunan menülerden en sağdaki ikona tıklandığında “İş Takibi”  ekranı açılır.
  • Ekranın üstünde görülen ilk sekme: bir personele atanmış görevlerin seçilebildiği alandır.  Seçilen İlgili görev/ görevler tıklanarak listelenebilir.
  • Ekranda görülen ikinci sekme: Mevcut görevlerin durumunu belirtir. Örneğin görev açık, planlama aşamasında, tamamlandı.
  • Ekranda görülen üçüncü sekmede: Yetkinize göre görevin listelendiği bölümdür. Bir görevi oluşturabilir, gözlemci olarak takip edebilir yada görevli olarak görevi yerine getirebilirsiniz.

mobikob mobilde is takibi 1 296x512 - MobiKoB Mobil Uygulama
Yeni iş takibi oluşturma: 
Görev Tanımı: Görevin isimlendirildiği alandır.

Görevli (ler) : Görevi yapmakla sorumlu olan personellerdir.

Gözlemci (ler) : Görevin ilerleyiş sürecin takip eden personellerdir.

Başlangıç- Bitiş tarihleri: Görevin başlama ve tamamlanması için belirlenen süredir.

MobiKoB mobil uygulaması üzerinden “İş Takibi”  ekranı açılır. “Yeni Görev” butonuna tıklanır. Açılan ekranda göreve ait bilgiler doldurulmalıdır.
Yukarıda belirtilen ön bilgiler doldurulduktan sonra Detaylar başlığındaki “EKLE “ butonuna tıklayarak görev yapılması gereken adımlar eklenir.

Yapılacaklar başlığı alında iş detaylandırılır.

İlişkilendir: Belirlenen iş müşteriyi ilgilendiriyor ise CRM Müşteri Kayıtlarınız ile ilişkilendirebilirsiniz. Hizmeti Alan ilgili müşteri seçilir. Hizmeti veren ilgili kişi seçilir.

Görev Tipi: Daha önceden oluşturulmuş bir görev seçilebileceği gibi yeni bir görev tipide eklenebilir.

Görev durumu: Görev tipi seçildikten sonra görevin durumu seçilir. (Örneğin görev açık, planlama aşamasında, tamamlandı.)

Dosyalar: Görevliler ile paylaşılmak istenen dosyalar buradan eklenmektedir.

Görevi Kaydet butonu tıklanarak yeni görev oluşturulmuş olur.

mobikob mobilde yeni gorev 512x384 - MobiKoB Mobil Uygulama

MobiKoB mobil uygulamada Saha Ekibi Yönetimi

MobiKoB Mobil uygulama üzerinden sahada görev alan tüm personellerinizi konum bazlı takip edebilir, konum takip sistemi ile sahada bulunan ekibinize görevler atayabilirsiniz. Personellerine atadığınız işlerin nerede ne zaman ve ne kadar sürede yapıldığını takip edebilirsiniz.
Saha personellerinin çalışma alanı belli iken o lokasyona gidip gitmediklerini, müşteri ziyareti yapıp yapmadıklarını gözlemleyebilirsiniz.
Konum bazlı takibin yapılabilmesi için personellerinizin mobil cihazlarında “KONUM PAYLAŞ” özeliğinin aktif olması gerekmektedir.
Bizi Arayın!