Loading

Kurumsal E-posta Ayarları

MobiKoB panelinin en üstünde yer alan E-posta menüsüne tıkladığınızda açılan ekranın solunda yer alan “AYARLAR” sekmesine tıklayınız. Menü içeriğinden “EKLE” butonuna tıklayıp gerekli e-posta kutusu bilgilerini doldurabileceğiniz alana ulaşabilirsiniz.

Açılan menüde “Gelen” ve “Giden” kutusu ayarları ayrı olarak açılmaktadır. Gelen kutusu ve giden kutusu bilgileri “Port” bilgileri dışında genellikle aynıdır. Bazı durumlarda ise gelen kutusu E-posta şifresi ile giden kutusu E-posta şifresi farklı olabilmektedir.

Gelen kutusu ve giden kutusu bilgilerini doğru bir şekilde doldurduktan sonra E-posta kutularının sağ kısmında bulunan “TEST ET” butonuna tıklayarak bilgilerin doğruluğunu, E-posta kutusuna bağlanıp bağlanılamadığını kontrol edebilirsiniz.

Kurumsal E-postalarınızın sağlıklı bir şekilde çalışması için buradaki bilgilerin kesinlikle doğru girilmesi gerekmektedir.

Mail Kutusu Tanımı: E-posta kutusu tanımı alanı sadece sizin tarafınızdan görülebilir olduğu için istediğiniz gibi isimlendirebilirsiniz.

Görünen Ad: Gönderdiğiniz kurumsal E-postaların sizin tarafınızdaki muhatabını belirleyebilirsiniz

Mail Gönderim Sıklığı: Market maillerinizin hangi periyotta gönderileceğini belirlemenize yardımcı olur. Böylece gönderdiğiniz toplu E-postaların sunucular tarafından spam olarak algılanmaması sağlanır ve alıcıya ulaşmama riskini azaltmış olursunuz.

Mailleri Sil: Gelen E-postalarınızın hangi periyot dahilinde sunucunuzdan silineceğini belirtmektedir.

İmza İçin Şablon Seç:  Daha önce şablonlar kısmından oluşturmuş olduğunuz bir imzanız varsa seçebilirsiniz eğer yoksa boş bırakıp daha sonra tercihinizi değiştirebilirsiniz.

kurumsal eposta ayarlari - Kurumsal E-posta Ayarları

Kurumsal E-posta Yazışmalar

MobiKoB panelinin en üstünde yer alan E-posta menüsü ile işletmeniz tarafından hem size sunulan kişisel e-postalarınızı hem de departman e-postalarını yetkileriniz dahilinde görüntüleyebilir ve yanıtlayabilirsiniz.

E-posta hesaplarınızı, aynı menüde bulunan bölümden seçebilirsiniz. Aynı anda çoklu seçim yapabilirsiniz. Yine aynı ekrandan “Açık-Cevap Bekleniyor-Kapalı” filtreleri ile e-postalarınızı kolayca ve pratik bir şekilde listeleyebilirsiniz.

kurumsal eposta ekrani - Kurumsal E-posta Ayarları

Bu filtreler sonucu listelenen E-postalarınızın konu, muhatap, durumu, personel ve tarih gibi detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

E-posta, İş Takibi Programı ile bütünleşik çalıştığından E-postalar üzerinden görevler açabilirsiniz. İşlem zamanı alanından E-postaları istediğiniz tarih aralığında listeleyebilirsiniz. Açık, kapalı, cevap bekliyor ve sil işlemlerini toplu bir şekilde en sağda bulunan kutucuğu işaretleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Tablodaki bir E-postaya cevap vermek için üzerine tıklamanız yeterlidir. Eğer cevap vermeden bir aksiyon almak istiyorsanız durumunu değiştirerek seçtiğiniz görüşme üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

kurumsal eposta yazismalar - Kurumsal E-posta Ayarları

Kurumsal E-posta Gönderimi

Yeni bir yazışma başlatmak için E-posta menüsü altında yer alan “YENİ İLETİ” butonuna tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılacaktır. Açılan bu pencere üzerinde gerekli bilgileri doldurarak yeni bir yazışma başlatabilirsiniz.

Yeni bir yazışma başlatırken alıcının adresi kısmına ad soyad yazdığınızda ilgili e-posta adresi CRM’ den otomatik olarak çekilecektir. Aynı adımları takip ederek cc ve bcc kısımlarını doldurabilirsiniz.

“Kimden” bölümünden size tanımlanan e-posta adreslerinden birini gönderici olarak seçmelisiniz.

“Şablon Listesi” bölümünden daha önceden oluşturduğunuz e-posta şablonlarını ya da imzalarınızı otomatik olarak ekleyebilirsiniz.

‘’Ekle” butonundan dosya ekleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

kurumsal eposta yeni ileti - Kurumsal E-posta Ayarları

Market Mailleri

Toplu E-Postalarınızı hazır şablonlarınızı kullanarak daha pratik ve hızlı bir şekilde gönderebileceğiniz alanlardır.   CRM Programı’ nızdan müşteri verilerinizi içerebilen örneğin “{comnany.name}” dinamik alanlardan kişiye/firmaya özel Kurumsal E-posta oluşturabilirsiniz. Hedef kitlenizi CRM Programı’ ndaki KAMPANYALAR kısmından seçmiş olduğunuz filtreler ile belirleyebilirsiniz.

Toplu E-posta adresini kimlere, cc, bcc kısımlarına manuel olarak ekleyebilirsiniz. Daha önce ayarlar menüsü altında belirtilen mail gönderim sıklığı buradan gönderilen maillerin iletilme konusunda önemli bir yere sahiptir.

kurumsal eposta markt mail - Kurumsal E-posta Ayarları

E-posta Gönderi Kuyruğu

E-posta menüsünden göndermiş olduğunuz Toplu E-postaların takibini ve analizini yapabileceğiniz alandır.

Kuyruktaki mailler: Göndermiş olduğunuz kurumsal E-postaların kaç tanesinin başarıyla gönderildiğini, kaç tanesinin kuyrukta beklediğini takip edebilirsiniz.

Gönderilmiş mailler: Göndermiş olduğunuz kurumsal E-posta maillerini hedef kitlelerin görüntüleyip görüntülemediğini analiz ederek bu doğrultuda hedef kitlenizi veya E-posta içeriğini değiştirme konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Hatalı mailler: Hangi E-posta adresine maillerinizin iletilmediğini sebebi ile birlikte görüntüleyebilirsiniz.

kurumsal eposta gonderi kuyrugu - Kurumsal E-posta Ayarları
Bizi Arayın!