Loading

MobiKoB Anlık Mesajlaşma Uygulaması Kullanımı

MobiKoB panelinin üstünde yer alan ‘’CHAT’’ butonuna tıklandığında açılan Chat Uygulaması ile personelleriniz kendi aralarında anlık olarak mesajlaşabilirler.
anlik mesajlasma 1 - MobiKoB Anlık Mesajlaşma Uygulaması Kullanımı
Ayrıca Chat Uygulaması MobiKoB mobil uygulama üzerinden de kullanılabilmektedir.
MobiKoB anlik mesajlasma mobil uygulamasi 288x512 - MobiKoB Anlık Mesajlaşma Uygulaması Kullanımı
İşletmenizde tanımlı olan her kullanıcı Chat listesinde listelenmektedir. İletişim kurmak istediğiniz kullanıcıyı seçerek konuşma başlatabilir ve dosya gönderimi yapabilirsiniz.

Yazım hatalı ya da yanlış gönderilmiş olan mesajların yanında bulunan üç nokta simgesine tıklandığında gelen; sil, düzenle ve kopyala seçeneği ile mesajınızı düzenleyebilirsiniz.

Dosya ve görsel paylaşabilirsiniz.

MobiKoB anlik mesajlasmada mesaj duzenleme - MobiKoB Anlık Mesajlaşma Uygulaması Kullanımı
CRM kaydı olan herkesi bu ekrandan hızlı bir şekilde arayabilirsiniz. *(Bu özellik yakında aktif edilecektir.)

Yazışma Grubu Oluşturma

MobiKoB İnsan Kaynakları Programı’nda oluşturmuş olduğunuz departmanlarınız için yazışma gruplarını otomatik olarak oluşturulur.

Bu sayede departmanını belirlemiş olduğunuz personelleriniz, ayrıca bir işlem yapmadan, departmana özel konuşmalarını kolayca yazışma grubundan mesai arkadaşları ile yapabileceklerdir.

İkiden fazla kullanıcının özel ya da ortak konularda yazışma yapması gerektiğinde yeni yazışma grubu oluşturmak son derece kolaydır.

Chat Uygulamasında Chat listesinin üstünde yer alan “ARTI” butonuna tıklanıldığında grup oluşturma formu açılır. Formda grup ismi belirlenir ve kullanıcı ara kısmından gruba eklenecek üyeler seçilir.

anlik mesajlasma 3 - MobiKoB Anlık Mesajlaşma Uygulaması Kullanımı

Üyeleri Gruptan Çıkarmak

Chat Uygulamasında değişiklik yapmak istediğiniz Chat grubunun ismine tıkladığınızda “GRUP DÜZENLEME” formu açılır. Formda grup ismi düzenlenebilir ve kullanıcı ara kısmından gruba eklenecek veya çıkartılacak üyeler seçilir.
Tüm personeller Grup oluşturabilir. Grubu oluşturan personel “Grup Yöneticisi” olarak grup ayarlarında düzenlemeler gerçekleştirebilir. Grup yöneticisi dışında grup ayarlarını sadece “Root” yetkisine sahip kişiler düzenleyebilir.
anlik mesajlasma 5 - MobiKoB Anlık Mesajlaşma Uygulaması Kullanımı
Yazışma odalarının listelendiği bölümün üstünde bulunan arama çubuğunu kullanarak arama yapılabilir(aramalar en az 3 karakter için yapılabilir). Arama sonucu olarak kullanıcı isimleri ya da konuşmalar içinde yer alan metinler listelenir.
Yazışma içerisinde tespit edilen metinler koyu renkle görüntülenir. Aranan terim eğer birden fazla ise ok butonları ile yukarı aşağı gidebilirsiniz.
Bizi Arayın!