Loading

Webphone Uygulaması

MobiKoB panelinde yer alan “WEBPHONE” telefon görüşmelerinizi bilgisayar ve tablet gibi cihazlar üzerinden yapmanızı sağlayan, web tarayıcı (Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge vb.) üzerinden kullanılan bir uygulamadır.

Herhangi bir kurulum gerektirmeyen MobiKoB Webphone çözümü ile sanal santralinize gelen (inbound) çağrılarınızı karşılayabilir, sınırsız dışarı arama (outbound) yapabilirsiniz.

MobiKoB panelinin üst menüsünde yer alan “YEŞİL TELEFON” butonu Webphone’dur.

webphone - Webphone Uygulaması

Webpone İle Arama Yapma

MobiKoB panelinin üst menüsünde yer alan “YEŞİL TELEFON” butonuna tıklanır ve  Webphone ekranı açılır. Ekranda bulunan “KAYITLI” ibaresi arama yapılabilir durumda olduğunu belirtir. Kayıtlı ibaresinin yanında bulunan “RAKAMSAL” ifade ilgili kullanıcının dahili numarasını ifade eder.

webphone ekrani 286x512 - Webphone Uygulaması
Eğer aranılacak olan numaranın CRM kaydı bulunuyor ise ilgili numara sahibinin isim ya da soyismi kutucuğa yazılarak arama yapılabilir, eğer CRM kaydı bulunmayan bir numara aranacak ise tuşlama yapılarak arama yapılabilir.

** Kullanıcının eko ve dış ortam gürültüsü sorunu yaşamaması için kulaklık ve mikrofon kullanması tavsiye edilir.

tuslama ile arama yapma 293x512 - Webphone Uygulaması
isimle arama 320x512 - Webphone Uygulaması
arama secenekleri 900x600 - Webphone Uygulaması

Webpone İle Gelen Çağrıyı Karşılama

Hizmet alınan sabit hat ya da 0850li numaraya gelen çağrıları karşılamak için herhangi bir tarayıcı üzerinden MobiKoB paneline giriş yapılması ve Webphone ekranında “KAYITLI” ibaresi yazması yeterlidir.

webphone ekrani 1 286x512 - Webphone Uygulaması

Hizmet alınan sabit hat ya da 0850li numaraya çağrı geldiğinde MobiKoB panelinde ekrana arayan numara düşer ve cevapla butonuna tıklanarak görüşme başlatılır.

Eğer arayan numaranın CRM kaydı bulunuyor ise ilgili numara sahibinin isim soyismi ekranda görünür, CRM kaydı bulunmuyor ise ekranda sadece numarası görünür.

gelen cagri - Webphone Uygulaması
Bizi Arayın!