Loading

İK Departman ve Kullanıcı Oluşturma

Departman Oluşturma:
Panelin üstünde yer alan “İK’’ menüsüne tıklayınız ve ardından “Departmanlar” sekmesini açınız. Burada oluşturduğunuz departmanlar listelenmektedir.
Açılan ekrandan ‘’Ekle’’ butonuna tıklayarak ilgili bölümlere departman adı, açıklama, dahili grubu ve ait olduğu yetki grubunu tanımlayarak yeni departmanlar ekleyebilirsiniz.
Tarafınıza yapılan çağrılar kapsamında yönlendirilecek departman dahili grubu (örneğin satış:1, finans 2, destek 3 gibi) buradan ayarlanmaktadır.
ik departman olusturma 512x243 - İnsan Kaynakları Yönetimi
Kullanıcı Oluşturma:
“İK’’ menüsüne altında yer alan “Kullanıcılar’’ sekmesine tıklayınız. Açılan ekrandan “Ekle” butonuna tıklayarak ilgili bölümlere personelin adı soyadı, e-posta adresi, telefon numarası, parolası, kullanıcı tipi/yönetici, root, kullanıcı), santral dahilisi ve bağlı olduğu departmanı tanımlanır.

ik kullanici olusturma 512x244 - İnsan Kaynakları Yönetimi

İK Yetki/Erişim Ayarları

“İK’’ menüsünde yer alan “Yetki Grupları” sekmesine girildiğinde Grup oluşturup grup yetki ayarları belirlenebilir ya da mevcut departmanların üzerine tıklanarak açılan ekrandan ‘’Okuma-Yazma-Silme’’ üzerine yetki ve erişim ayarları belirlenebilir.

MobiKoB Modul Yetkilendrime 475x512 - İnsan Kaynakları Yönetimi

İK Personel Mesai Takibi

Personellerin çalışma sürelerinin, işe gidiş gelişlerinin takibi  ve mesai içerisinde durumunu (çalışıyor, molada, yemekte vb.) takip ettiğiniz bölümdür.
Personelleriniz işe geldiklerinde QR kodu ya da kullanıcı ad ve şifreleri ile bilgisayar tablet yada telefon vb. üzerinden oturum açarlar. Oturum açtıktan sonra durumlarını sayfanın sağ üst köşesindeki butonlardan değiştirirler.

İK Personel Konum Takibi

 “İK” menüsünde yer alan ‘’Çalışan Konumları’’ sekmesine girerek MobiKoB mobil uygulamamızı kullanan personellerinizin konum bilgilerini anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Bu özelliğin çalışabilmesi için personelinizin mobil uygulamadan konum bilgilerini aktif hale getirmesi gerekmektedir.
Bizi Arayın!