Loading

Sanal Telefon Santrali Hızlı Kurulum

Sanal telefon santrali hızlı kurulum için yapmanız gerek adımlar; Departman oluşturma, kullanıcı oluşturma ve webphone açıp santrali kullanmaya başlaya bilirsiniz.

Departman ve Kullanıcı Oluşturma

Mail adresinize gelen bilgileriniz ile Sanal santral panelinize giriş yapıyoruz. Panel üst menüsünden ÇALIŞANLAR tıklayıp Çalışanlar Modülüne giriş yapılıyoruz..

alışanlar - Sanal Santral Hızlı Kurulum

Departman Oluşturma

Departaman oluşturulduğunda otomatik olarak aramalarınız için kullanacağınız depatman kuyruğu ve departman yetki grubu oluşmaktadır.

Çalışanlar Modülünde Departmanlar bölümüne giriş yapılır, açılan sayfada ekle(ekle - Sanal Santral Hızlı Kurulum)butonuna tıklanır, Departman Adı, Açıklama ve ait olduğu yetki grubu tanımlanarak kaydet (kaydet - Sanal Santral Hızlı Kurulum)  butonuna tıklanarak oluşturulur .

departman oluşturma - Sanal Santral Hızlı Kurulum

Kullanıcı oluşturma

Çalışanlar Modülünde sol menüden kullanıcılar sekmesi tıklanıyor, aynı grup tanımlama gibi kullanıcı tanımlarken de ekle butonuna tıklayıp gerekli bilgileri dolduruyoruz ve kullanıcı yetki grubunu tanımlıyoruz.

kullanici olusturma - Sanal Santral Hızlı Kurulum

NOT : Santral oluşturulduğunda 3 tür kullanıcı rolü oluşturuluyor Root, Admin ve kullanıcı. Root kullanıcı, santral sahibini tanımlıyor ve silinmiyor yetki grubu olmadan bütün yetkilere sahiptir.  Yönetici kullanıcı, root kullanıcı tarafından tanımlanıyor, yetkileri kendisi veya root kullanıcısı tarafından yetki grubları ile  tanımlanması gerekiyor. Standart kullanıcı ise admin veya root kullanıcısı tarafından oluşturulup yetki grupları ile yetkileri belirleniyor.

Webphone Açma

Oluşturduğunuz kullanıcılar ile panelinizi giriş yaparak sol alt kısımda bulunan telefonwebphone - Sanal Santral Hızlı Kurulum butonuna tıklayarak webphonunu açıyorsunuz, mikrofona izin vermeyi unutulmayalım. Webphonunuzda kayıt başarılı notunu gördüğünüz an arama yapabilir ve arama alabilirsiniz.
webphone1 1 - Sanal Santral Hızlı Kurulum