Loading
Sms Gönderme
 

Mesaj gönderimi yaparken başlığınızın olması ve sistem üzerinde herhangi geçmiş bir borcunuzun olmaması gerekmekte. SMS göndermek için Sol taraftaki menüden “SMS Gönder” sekmesine tıklamanız yeterli. Başlığınızı belirledikten sonra eğer bir CRM modülüne sahipseniz, var olan kampanya filtrenizdeki numaralara SMS gönderimi yapabilirsiniz.” Kampanyaya SMS Gönder” yazısına tıklayıp CRM modülündeki kampanya filtrelerinizi listeleyebilirsiniz.

Telefon kısmına kampanyalar filtresi haricinde SMS göndermek istediğiniz numaraları virgül ile ayırarak ekleyebilirsiniz. Mesaj kısmına göndermek istediniz mesajın içeriğini yazmanız gerekmekte. CRM modülü sayesinde göndereceğiniz mesajı dinamik hale getirebilir böylece sadece bir tane metin oluşturup birden fazla kişiye farklı mesajlar gönderebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için ” Kampanyaya SMS Gönder” yazısına tıkladıktan sonra açılan alanlardan “Dinamik Alanlar” seçeneğinden seçim yapabilirsiniz. Mesajlar boy olarak hesaplanmaktadır. Bir boy mesaj Türkçe karakter içeren mesajlarda farklı , İngilizce karakter içeren mesajlarda farklı hesaplanmaktadır. Oluşturulan mesaj Türkçe karakter içermediği sürece mesaj Alanının altında bilgilendirme alanında “Mesaj Dili” İngilizce olarak görülecektir.

Bilgilendirme alanında mesajınızın dilini, kaç boy olduğunu, toplamda kaç karakter içerdiğini görüntüleyebilirsiniz. Boş mesajda karakter sayısı beş olarak görülmektedir çünkü her mesaj Sahra Telekom’ a ait olan “ B031” kodunu içermek zorundadır.

maxresdefault - Mobi SMS Gönderme
SMS Geçmişi

Gönderim zamanında da değişiklik yapılmadığı sürece mesajınız gönder dediğiniz anda ilgili alıcılara gönderilecektir. Daha sonra gönder seçeneğini seçip herhangi bir tarih ve saat belirlediğiniz takdirde belirtmiş olduğunuz tarihte ve saatte gönderilmek üzere sıraya eklenecektir. “SMS Geçmişi” menüsü altından iletilen, iletilmeyen ,gönderilmeyi bekleyen tüm mesaj loglarını görüntüleyebilirsiniz.

maxresdefault - Mobi SMS Gönderme