Loading

Toplu SMS Paneli Ayarları

Toplu SMS Paneline giriş yapıldığında sol tarafta bulunan “SMS Gönder” dışındaki diğer seçenekler burada anlatılmaktadır.

Taslak

Hazır SMS

Mesaj gönderilecek alıcılar için oluşturulmuş olan hazır mesajlardır. Örn yılbaşı kutlama mesajı, bayram mesajı vb.

SMS Şablon

Daha sonra tekrar kullanılması planlanan  SMS’ in gönderim aşamasında şablon  olarak kaydedilmesidir.

Toplu SMS Müşteri Ret Listesi Oluşturma

Sabit hattınız görünen numarası ile yada SMS Başlığı kullanarak mesajlarınızı gönderirken mesajı almaktan rahatsız olabilecek kişiler için ret bildirimi eklenebilir. Ret bildirimi eklemeniz durumunda mesaj karakterlerinize “28 karakterlik’’ bir link eklenecektir. Geçerlilik süresinde değişiklik yapmadığınız sürece mesajı gönderdiğiniz operatör tarafından belirlenecektir. Gönderilen mesajın alıcıya iletilmemesi durumunda bloke bakiyeniz hesabınıza geri yansır.
Mesajı alan kişi bu linke tıklayıp numarasını yazdıktan sonra belirtilen numara red listesine eklenecek bir sonraki mesaj gönderiminizde “Numaralar” listesinde yer alsa bile mesaj gönderilmeyecek. Dilerseniz “SMS Red Liste” menüsü altından  listedeki numaraları görüntüleyebilirsiniz. “Yeni Numara Ekle” butonuna tıklayıp manuel olarak listeye numara ekleyebilirsiniz. Daha sonra listede bulunan bir numarayı listeden silebilirsiniz.

Raporlar

Gönderilmiş olan SMS’lerin gönderim raporlarının detaylı olarak incelendiği alandır. Bu alanda iletilmeyi bekleyen, iletilen veya  iletilmeyen tüm SMS’lerin bilgisi yer almaktadır. Aynı zamanda geçmişe dönük sorgulamanın yapıldığı ve istenildiği takdirde raporların indirildiği alandır.

SMS API Desteği

“SMS API” menüsü altındaki bilgilerle Bu desteği hazır olarak kullanmış olduğunuz bir yazılıma entegre olarak çalıştırabilirsiniz. Gerekli Parametreler örnekleri ile birlikte menü altında gösterilmiştir. Sorun yaşamanız durumunda Sahra Telekom ile iletişime geçebilirsiniz.